Історія центру

Центр англомовної академічної комунікації було створено за сприяння Програми партнерства між Орегонським університетом (м. Юджин, США) та Львівським національним університетом імені Івана Франка. Під час Програми ряд викладачів отримали підготовку з навчання англомовного академічного письма в Орегонському університеті. За  період існування Центру його комадна організувала низку навчальних семінарів та декілька дистанційних курсів для студентів університету і провела дві міжнародні та одну університетську конференції для викладачів і науковців.

Першим директором Центру стала Тетяна Яхонтова, професор кафедри іноземних мов для природничих факультетів. Разом із нею тут працювали також доценти Лариса Саноцька (заступник директора Центру), професор Роман Дудок, доценти та асистенти Анетта Арцишевська, Ольга Іващишин, Лілія Кузнєцова, Валентина Максимук, Світлана Маркелова, Алла Раду, Наталія Дячук, Галина Калужна, Христина Кунець, Оксана Кулиняк, Людмила Поплавська, Тетяна Фітьо.

Центр англомовної академічної комунікації брав участь у міжнародному проєкті “Розвиток навиків читання та письма у студентів гуманітарних спеціальностей: cтворення спеціальних центрів, спрямованих на покращення академічних навиків і вмінь у вищій освіті” (LIDHUM) та виконував функції координатора проєкту в Україні. Проєкт об’єднував спільні зусилля для підтримки трансформаційних процесів у сфері вищої освіти країн-учасниць у галузі удосконалення навиків письма та читання. Це також спільна програма обміну та розвитку для побудови регіонального потенціалу та залучення університетів-учасників до європейських науково-освітніх спільнот, що займаються дослідженням процесів письма та читання у дидактичних цілях. Активна фаза проєкту тривала з 2011 по 2013 рр.

Центр також брав участь в ініціативі COST Action IS1401. COST ‒ це перша і найбільша європейська міжурядова структура міжнародної співпраці в галузі науки і техніки.

Цілі ініціативи COST Action IS1401 – розробка комплексного підходу до грамотності в Європі для створення широкої основи розвитку освіти і вдосконалення технологій навчання письма в епоху інформаційних технологій. Основна мета ініціативи ‒ заснувати Мережу європейської грамотності (ELN, http://www.is1401eln.eu/enj), яка ґрунтується на здобутках наукових спільнот, що об’єднують фахівців у галузі навчання письма

Наступним етапом розвитку Центру стала його реорганізація в Центр англомовної академічної та крос-культурної комунікації. 29 грудня 2021 року Вчена рада Львівьского національного університету імені Івана Франка розглянула та затвердила положення про Центр, згідно з яким Центр є структурним підрозділом Університету, що діє на базі факультету іноземних мов, і має розширений спектр завдань і функцій. Положення введено в дію наказом ректора від 02.02.2022 року. Керівником центру стала Ірина Одрехівська, доцент кафедри перекладознавства та контрастивної лінгвістики імені Григорія Кочура.