“Writing is easy. All you do is sit staring at a blank sheet of paper until the drops of blood form on your forehead.” Gene Fowler

Англомовне спілкування в освітній та наукових сферах нині привертає значну увагу викладачів та науковців України внаслідок роз­ширення міжнародних науково-професійних контактів, залучення українських науковців до міжнародного співробітництва та реформування освіти у світлі Болонського процесу.
Наш центр створено за сприяння Програми партнерства між Орегонським університетом (м. Юджин, США) та Львівським національним університетом імені Івана Франка. Під час Програми ряд викладачів отримали підготовку з навчання англомовного академічного письма в Орегонському університеті . Ми створили команду професіоналів, що можуть надавати якісні консультації та забезпечити професійну підготовку з академічної англомовної письмової комунікації. За  період існування Центру ми організували ряд навчальних семінарів та декілька дистанційних курсів для студентів університету і провели дві міжнародних та одну університетську конференції для викладачів і науковців. Активісти Центру беруть активну участь у міжнародних проектах і конференціях.