COSTце перша і найбільша європейська міжурядова структура міжнародної співпраці в галузі науки і техніки. Вона надає можливість створення інноваційних наукових розробок, що ведуть до нових концепцій і практичних застосувань і сприють зміцненню наукового потенціалу Європи.

Цілі ініціативи COST Action 151401 полягають у розробці комплексного підходу до грамотності в Європі для створення широкої основи розвитку освіти і вдосконалення технологій навчання письма в епоху інформаційних технологій. Основна мета ініціативи ‒ заснувати Мережу європейської грамотності (ELN,http://www.is1401eln.eu/enj), яка ґрунтується на здобутках наукових спільнот, що об’єднують фахівців у галузі навчання письма. ELN координує глобальну відповідь Європи на виклики сучасної інформаційної революції.

Робота в рамках ініціативи здійснюється трьома робочими групами: «Комплексний і всебічний підхід до основ грамотності в Європі» (WG1), «Письмо і освіта в світі сучасних інформаційних технологій» (WG2), «Покращення технологій навчання письма» (WG3).

Ініціатива COST Action 151401 охоплює 33 європейські країни-учасниці (Австрія, Бельгія, Боснія і Герцеговина, Болгарія, Хорватія, Кіпр, Чехія, Данія, Фінляндія, Франція, Македонія, Німеччина, Греція, Угорщина, Ісландія, Ірландія, Ізраїль, Італія, Литва, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Норвегія, Польща, Португалія, Сербія, Словаччина, Словенія, Іспанія, Швеція, Швейцарія, Туреччина,Велика Британія), десять країн-партнерів з інших континентів (Австралія, Бразилія, Канада, Чилі, Китай, Нова Зеландія, Південна Корея, Тайвань, США, Замбія) і три країни-сусіди ЄС (Албанія, Білорусь, Україна). Україну представляє доктор філологічних наук, професор Львівського національного університету імені Івана Франка Т. В. Яхонтова. Вона взяла участь в Установчій конференції ELN (Прага, Чехія, листопад 2015 р.) і виступила там з доповіддю про жанрові форми студентських письмових робіт в українських університетах.