Керівник капели – Василь Чучман

Хоровий колектив засновано у 1946 році дириґентом Володимиром Панасюком. У 1947-1996 роках його незмінним керівником був видатний майстер хорової справи, народний артист України, професор Євген Дмитрович Вахняк. Згодом хором керували: Ярослав Базів, Ярослав Гнатовський, Олег Цигилик, а від листопада 2003 року – Василь Чучман.

У 1948-2014 роках капела працювала у Львівському Будинку культури працівників зв’язку. Із 2015 року «Боян» продовжує свою творчу діяльність у Центрі культури та дозвілля Львівського національного університету імені Івана Франка.

Репертуар складають: твори українських та зарубіжних композиторів різних епох, літургія, колядки і щедрівки, численні обробки українських народних пісень.

Заслужена хорова капела України “Боян” імені Євгена Вахняка – лауреат багатьох міжнародних фестивалів і конкурсів в Україні, Польщі, Чехії, Угорщині, Німеччині, Нідерландах, Швейцарії, Греції, Франції, Іспанії, Фінляндії, Великій Британії.

За час свого існування у капели склались добрі стосунки з багатьма солістами, дириґентами, оркестрами і хоровими колективами України, Польщі та Франції. У рамках дружби вже відбулось та планується ще багато спільних зустрічей з пізнавальними екскурсіями, майстер-класами та концертними виступами.