Історія Центру культури та дозвілля

hist_up

У 1947р. при профспілковому комітеті Університету розпочав діяльність Студентський клуб. Активну участь у художній самодіяльності брали проф. Барковський, проф. Кованько, доцент Чичерін, аспірант Ярослав Шуст. 1947р. був створений Духовий оркестр. У 1949р. в Університеті працювало вже 7 колективів художньої самодіяльності.

1954р. було створено Симфонічний оркестр (перший керівник – Д.А.Хабаль), у репертуарі якого були твори української та світової класики: увертюра до опери Ж.Бізе «Кармен», «Друга рапсодія» Ф.Ліста, інтермеццо з опери Р.Леонковалло «Паяци», «Байка» С.Манюшка, «Лекурі» З.Паліашвілі, сцена з балету П. Чайковського «Лебедине озеро», «Вальс» із опери А.Хачатуряна «Бал-маскарад», сюїта «У горах» М.Колесси та ін. У супроводі оркестру виконували пісні студенти й викладачі Університету: Людмила Радченко, Богдан Старицький, Тея Брагінець, Василь Михайлик, Юрко Брилинський. Аранжування для симфонічного оркестру здійснював відомий львівський музикант, викладач консерваторії Б.Шейко.

У 1950-х – 1960-х працювали: Студентський театр (керівники – Олександр Гай, Володимир Максименко), ансамбль бандуристів (керівник – Володимир Проник), естрадний оркестр (керівники – Євген Житницький, Євген Білоусов, Валерій Тітов), вокальна студія (керівник – Митрофан Широков), оркестр народних інструментів (керівник – Ф.Жатковський), хор Університету (керівник – О.П.Довженко). У Студентському клубі працювали різні гуртки. 1963 р. на основі хорової капели і танцювального гуртка створено вокально-хореографічний ансамбль «Черемош». 1974р. було створено: гурток художнього слова, студентський театр мініатюр, вокально-естрадний колектив, ансамбль скрипалів та ансамбль пісні і танцю «Корчагінець». 1977 р. розпочала діяти хорова капела викладачів і співробітників Університету. На кожному факультеті працюють факультетські хори, вокально-інструментальні ансамблі, драматичні гуртки, зокрема: суспільно-політичний клуб ім.Я.Галана, клуб інтернаціональної дружби, літературна студія «Франкова кузня», клуб любителів прекрасного. У клубі діяв усний журнал «У світі прекрасного», який випускали систематично клуб і кабінет естетики, а також відбувалися вечори зустрічі з акторами, письменниками, поетами. Щороку Студентський клуб організовував фестиваль-огляд художньої самодіяльної творчості студентів Університету. Переможців відзначали грамотами, цінними подарунками та присвоювало почесне звання «Лауреата фестивалю». Працював кінолекторій, гостями якого були відомі актори: С.Тома, І.Гаврилюк, Л.Ярмольник, Н.Величко та ін. 1985р. почав функціонувати музичний лекторій.

Разом із товариством «Знання» Студентський клуб організовував літературні вечори, присвячені творчості тогочасних діячів літератури, живопису, кіно.

Студентський клуб обмінюється творчими поїздками із колективами різних ВНЗ України і світу.

Згідно з наказом ректора від 29.12.1992р. Студентський клуб перейшов на баланс Університету. 1.11.2007 р. його реорганізовано у Центр культури та дозвілля Університету. Основні напрямки діяльності Центру: проведення естетично-виховної роботи серед студентів і співробітників Університету, організація роботи мистецьких колективів і гуртків, організація масових заходів (проведення концертів, конкурсів, тематичних вечорів, посвят та ін.), організація концертної діяльності колективів в Університеті, за його межами, гастрольні поїздки за кордон з метою пропагування національного мистецтва, зразків світової культури.

З 1997 р. у Студентському клубі (Центрі культури та дозвілля) щороку відбувається Фестиваль «Таланти Франкового Університету» для популяризації українського мистецтва, що сприяє підвищенню рівня національної свідомості у молодіжному середовищі; студенти мають можливість продемонструвати свої вміння, таланти, творчі здібності у пісенному, інструментальному, танцювальному, театральному мистецтвах.

При Центрі культури та дозвілля діють 9 мистецьких колективів, 5 з яких відзначені почесним званням “Народний”: Народний ансамбль пісні і танцю «Черемош», Народна чоловіча хорова капела «Прометей», Народний камерний оркестр, Народна капела бандуристок «Зоряниця», Народний дівочих хор «Ліра», гурток навчання гри на сопілках, модерн-балет, школа-студія бального танцю «Еліта», фольклорний гурт «Барва».

hist_down