19 червня 2015 року директор Італійськогоінституту культури в Києві Анна Пасторевідвідала Львівський національний університетімені Івана Франка. Під час свого візитупредставник офіційної державної установи Італіїознайомилася з роботою Центру італійськоїмови та культури Університету та зустрілася зпроректором із науково-педагогічної роботиЯрославом Гарасимом.

Завідувач Центру італійської мови Олена Горячук спільно з колегами ТетяноюВисоцькою та лектором Луїджі Морано представили Анні Пасторе основні напрямкидіяльності Центру, розповіли про досвід викладання італійської мови та культури вУніверситеті.

Анна Пасторе відзначила високий рівень діяльності Центру у Львівському університетіта зазначила, що Інститут італійської культури, який вона тепер очолює, «активно сприятиме подальшій співпраці та підшукає кваліфікованих лекторів для викладаннястудентам італійської мови як другої іноземної».

«Я приїхала у Київ лише місяць тому, – розповідає Анна Пасторе. – Відтоді відвідую міста, де вивчають італійську мову і культуру в Україні. Зокрема, основними осередками є Київ, Львів, Одеса та Маріуполь. А відтак, наша мета – посилити співпрацю між усіма установами, врахувати усі їхні  побажання та допомогти реалізувати ініціативи, які є у різних містах України».

Проректор із науково-педагогічної роботи Ярослав Гарасим подякував Директору запідтримку діяльності Центру італійської мови та культури Університету. «Завдякинашій тісній співпраці, італійську мову в Університеті успішно викладаютькваліфіковані спеціалісти. Вже зараз є багато випускників, які закінчили курси Центру. А відтак, нам потрібно виходити на новий етап вивчення й популяризації італійськоїмови та культуризапровадити викладання мови і на факультеті іноземних мов», –зазначив Ярослав Іванович.

Під час зустрічі йшлося також про форми організації навчального процесу з вивчення італійської мови та культури в Університеті, зокрема створення кафедри та відкриття італійської мови як спеціальності.  З цього приводу Анна Пасторе наголосила, що очолюваний нею Інститут сприятиме співпраці із усіма установами, де вивчають італійську мову та культуру, зокрема і Львівським університетом, адже Італійський Уряд виділяє кошти на впровадження важливих ініціатив. «А відтак, ми зацікавлені в тому, щоб результат був наочним – діяла кафедра, а студенти по завершенню навчання отримали дипломи», – зазначила Директор Інституту.

За словами Анни Пасторе, інтерес, який проявляють українські студенти до італійської мови та культури спонукає усіх працівників Інституту до натхненної роботи.

Для підвищення якості й динаміки викладання італійської мови Італійський інститут культури, за сприяння Посольства, планує відкрити курси із підвищення кваліфікації викладачів однієї із наймелодійніших мов світу. «Такі курси діятимуть у Києві й передбачатимуть сертифікацію викладачів. Для нас також важливо проводити спільні семінари та зустрічі фахівців у різних містах, зокрема Києві та Львові. Також ми намагатимемось реалізовувати усі ініціативи з вашого боку», – зазначила Анна Пасторе.

Анна Пасторе також відвідала факультет іноземних мов, де зустрілася з деканом Володимиром Сулимом.

Під час зустрічі представники Університету обговорили із гостями можливі механізми співпраці між Посольством Республіки Італія в Україні, Львівським Університетом та іншими провідними центрами із вивчення італійської мови та культури.

На завершення свого візиту Анна Пасторе оглянула експозицію Музею історії Університету, де за сприяння директора Юрія Гудими змогла ближче познайомитися з історією одного із найстаріших Університетів Європи.