4 жовтня у Львівському університеті відбулося відкриття IV Міжнародного конгресу іспаністів України. Організаторами заходу є Асоціація Іспаністів України, Посольство Королівства Іспанії та факультет іноземних мов ЛНУ ім. Івана Франка. Заснований Посольством Іспанії в Україні 2009 року з метою популяризації іспанської мови, Конгрес іспаністів відбувається щороку на базі вищих навчальних закладів, у яких викладають іспанську мову.

У конгресі взяли участь аташе з питань культури Посольства Королівства Іспанії в Україні Віктор Мурсія Гарсон, президент Асоціації Іспаністів України Олександр Пронкевич, а також викладачі іспанської мови вищих і середніх навчальних закладів України, Іспанії, Польщі, Росії, Перу.

Упродовж двох днів конференція працювала у двох секціях, присвячених окремим темам історичних сторінок України та Іспанії, питанням методології і дидактики навчання іспанської мови, літератури, проблемам лінгвістики та перекладу. У рамках заходу відбувся також круглий стіл на тему: «Проблеми і перспективи викладання іспанської мови в Україні» та майстерня «Хуглари в дії. Інтеративні поезія і театр для тих, хто вивчає іспанську мову», а також засідання Асоціації Іспаністів України та екскурсії містом.