У Львівському національному музеї ім. Андрея Шептицького відкрили виставку мексиканського митця Паскуаля Лопеса Раміреса «Мистецтво Уічоль». Презентовані експонати дають можливість ознайомитись з культурою одного з індіанських мексиканських племен.

Роботи Паскуаля Лопеса Раміреса – народного митця общини Уічоль – відображають традиції племені у вигляді декоративного відтворення елементів культури: картини з ниток, рамки для фотографій, шкатулки, ритуальні миски, маски, статуетки, зроблені з глини та бісеру, національне вбрання та прикраси.

Кожний образ виник з ритуального мистецтва та є могутньою істотою з власною волею. А саме, образ ігуани захищає дітей, затемнення сонця є союзом між жінкою та чоловіком, олень є вісником богів, зірка захищає кохання, метелик додає удачі, кукурудза – здоров’я та процвітання, птах символізує свободу, вовк – знання та мудрість, сонце – силу життя, маска приносить силу і владу тому, хто має цю маску, пугач передбачає майбутнє.

Витвори мистецтва Уічоль продовжують традицію живопису доколумбівських старовинних рукописів та водночас формують діалог із сучасними модерними художниками. Елементи культури цього племені виражають індоамериканську старовину сучасною мовою.

Виставка приурочена до 201-річча незалежності Мексики.Виставка приурочена до 201-річча незалежності Мексики. У заході взяли участь представники влади та Надзвичайний та Повноважний Посол Мексики в Україні Беренісе Рендон Талавера.

Фотогалерея