Керівник оркестру – Оксана Ступак
Диригент хору – Тетяна Когут
Балетмейстер – Юрій Різун

Лауреат і учасник багатьох національних та міжнародних фестивалів та конкурсів Народний ансамбль пісні і танцю «Черемош» Львівського національного університету імені Івана Франка був заснований 1963 року.

Із самого початку в ансамблі стала гуртуватись талановита молодь Франкового університету. Не одній тисячі студентів «Черемош» став невіддільною частиною їхнього життя. На сьогодні більше ста студентів Університету є учасниками ансамблю, що займаються у танцювальній, хоровій та оркестровій групах.

Історію «Черемошу» творила не одна плеяда талановитих митців. Сьогодні свій вклад у розвиток колективу вносять молоді, талановиті, амбітні: художній керівник та диригент Тетяна Когут, балетмейстер Юрій Різун та керівник оркестру Оксана Ступак.

У колективі є багато традицій, які передаються черемошанами з покоління в покоління. Неймовірно хвилюючими для будь-якого черемошанця незалежно від віку є такі урочистості як дебют, посвята, випуск та весілля.

У репертуарі колективу – танці та вокально-хореографічні композиції Бойківщини, Закарпаття, Буковини, Гуцульщини, пісні та оркестрові твори в обробках відомих українських композиторів, а також тематичні програми – Різдвяна, Великодня та Шевченківська. Яскраві концертні програми «Черемошу» демонструють самобутній фольклорний колорит західних етнографічних регіонів України, атмосферу різнобарвного народно-театралізованого дійства.

Ансамбль є знаним колективом не лише в культурному житті Університету та Львова. За час існування він виступав у багатьох містах України та сусідніх держав. Аплодували «Черемошеві» у 18-ти містах Канади і Сполучених Штатів Америки, Польщі, Хорватії, Франції, Іспанії, Італії, Австрії, Туреччини, Болгарії, Угорщини, Словаччини, Греції, Чорногорії.

Народний ансамбль пісні і танцю «Черемош» вражає своїм духом, і той хто потрапив у вир цього колективу, той назавжди залишить у своєму серці приємні спогади і завжди говоритиме гордо: «Я – Черемошанин!»

Черемошанському роду – нема переводу!

 

Спогади про «Черемош» від учасника 1-ого покоління колективу – Володимира Годованця: