hist_up

При профспілковому комітеті Львівського державного університету імені Івана Франка у 1947 році був створений Студентський клуб. У становленні та розвитку художньої самодіяльності активну участь брали викладачі, а саме проф. Барковський, проф. Кованько, доцент Чичерін, аспірант Ярослав Шуст та інші. Того ж року розпочав роботу Духовий оркестр, а уже в 1949 році в Університеті працювало вже 7 колективів художньої самодіяльності.

У 1950-х – 1960-х роках працювали: Студентський театр (керівники – Олександр Гай, Володимир Максименко), ансамбль бандуристів (керівник – Володимир Проник), естрадний оркестр (керівники – Євген Житницький, Євген Білоусов, Валерій Тітов), вокальна студія (керівник – Митрофан Широков), оркестр народних інструментів (керівник – Ф.Жатковський), хор Університету (керівник – О.П.Довженко).

1954 року було створено Симфонічний оркестр (перший керівник – Д.А.Хабаль). Репертуар колективу склали твори української та світової класики: увертюра до опери Ж.Бізе «Кармен», «Друга рапсодія» Ф.Ліста, інтермеццо з опери Р.Леонковалло «Паяци», «Байка» С.Манюшка, «Лекурі» З.Паліашвілі, сцена з балету П. Чайковського «Лебедине озеро», «Вальс» із опери А.Хачатуряна «Бал-маскарад», сюїта «У горах» М.Колесси та ін. У супроводі оркестру виконували пісні студенти й викладачі Університету: Людмила Радченко, Богдан Старицький, Тея Брагінець, Василь Михайлик, Юрко Брилинський. Аранжування для симфонічного оркестру здійснював відомий львівський музикант, викладач консерваторії Б.Шейко.

1963 року на основі хорової капели і танцювального гуртка було створено вокально-хореографічний ансамбль «Черемош», який і до сьогодні активно та успішно веде свою творчу діяльність. Упродовж 70-тих років у Студентському клубі діяли : гурток художнього слова, студентський театр мініатюр, вокально-естрадний колектив, ансамбль скрипалів, ансамбль пісні і танцю «Корчагінець» та хорова капела викладачів і співробітників Університету. Окрім цього на кожному факультеті працювали хори, вокально-інструментальні ансамблі, драматичні гуртки, зокрема: суспільно-політичний клуб ім. Я.Галана, клуб інтернаціональної дружби, літературна студія «Франкова кузня», клуб любителів прекрасного. У клубі діяв усний журнал «У світі прекрасного», який систематично випускали клуб і кабінет естетики, а також відбувалися вечори зустрічі з акторами, письменниками, поетами. Щороку Студентський клуб організовував фестиваль-огляд художньої самодіяльної творчості студентів Університету. Переможців відзначали грамотами, цінними подарунками та присвоювались почесні звання «Лауреата фестивалю». Працював кінолекторій, гостями якого були відомі актори: С.Тома, І.Гаврилюк, Л.Ярмольник, Н.Величко та ін.

Разом із товариством «Знання» Студентський клуб організовував літературні вечори, присвячені творчості тогочасних діячів літератури, живопису, кіно.

Мистецьке життя у той час було дуже насиченим різноманітними подіями, концертами, оглядами художньої самодіяльності та обмінами творчими колективами різних Вищих навчальних закладів України і світу.

1992 року Студентський клуб став структурним підрозділом Університету у який увійшли: Народний ансамбль пісні і танцю «Черемош», Народна чоловіча хорова капела «Прометей», Народний камерний оркестр, Народна капела бандуристок «Зоряниця» і згодом ансамбль бального танцю «Рондо».

З метою популяризації українського мистецтва і виявлення талановитої молоді з 1997 до 2013 року у Студентському клубі, а з 2007 року, після реорганізації клубу, уже в Центрі культури та дозвілля щороку відбувався Фестиваль «Таланти Франкового Університету» на якому студенти демонстрували свої вміння, таланти, творчі здібності у пісенному, інструментальному, танцювальному, театральному мистецтвах.

У 2000-х роках число аматорських колективів Центру поповнились гуртком навчання гри на сопілках, фольклорним гуртом «Барва», гуртком художнього читання, гуртом «Schmetterling», дівочим хором «Ліра», ансамблем сучасного танцю «Fantazy».

2019 року Львівським обласним центром народної творчості і культурно-освітньої роботи та Об’єднанням профспілок Львівщини, Центр культури та дозвілля був нагороджений відзнакою за значний внесок у національно-культурне відродження.

На даний час у Центрі культури та дозвілля діють 8 мистецьких колективів: Народний ансамбль пісні і танцю «Черемош», Народна чоловіча хорова капела «Прометей», Народний камерний оркестр, Народна капела бандуристок «Зоряниця», Народний дівочих хор «Ліра», Народний ансамбль сучасного танцю «Fantazy», Заслужена хорова капела України «Боян» імені Є.Вахняка та гурток художнього читання.

hist_down