Створений 2001 на основі Угоди між Німецьким культурним центром «Ґете-Інститут в Україні» та Львівським національним університетом імені Івана Франка; належить до мережі з 15 таких центрів в Україні, що є партнерами Ґете-Інституту.

Центр німецької мови пропонує мовні курси, що відповідають стандартам якості Ґете-Інституту та орієнтовані на загальноєвропейські рекомендації з іноземної мови. Заняття в центрі проводять викладачі кафедри німецької філології за комунікативною методикою: слухачі курсів за допомогою автентичних текстів, актуальної інформації та підручників з Німеччини здобувають знання з сучасної німецької мови, які можуть застосовувати на практиці.

Протягом року на курсах навчаються 250 – 280 слухачів. Після завершення відповідного курсу та складення підсумкового іспиту слухачі курсів отримують посвідчення про відповідний рівень та якість володіння нім. мовою. За бажанням слухачі курсів можуть складати іспити на міжнародні сертифікати Ґете-Інституту, які проводяться Ґете-Інститутом у співпраці з викладачами Центру німецької мови у Львівському університеті.

Центр організовує та проводить семінари підвищення кваліфікації для вчителів та викладачів німецької мови; інформує про сертифіковані іспити з німецької мови, мовні курси та літні школи в Німеччині.