1 березня відбувся міжнародний онлайн-семінар про можливості, стратегії та виклики у написанні індивідуальних грантових/ дослідницьких заявок за участі закордонних лекторів та близько 100 учасників з різних міст України на базі факультету іноземних мов Львівського національного університету імені Івана Франка

Подію відкрив проректор з міжнародної співпраці Львівського університету, професор Сергій Різник й окреслив важливу роль Університету сьогодні як форпосту для української академічної спільноти та як платформи для творення нових міжнародних ініціатив.
Резюмуємо ключові тези лекторів семінару – Ірини Вушко (Принстонський університет, США), Юлії Ільчук (Стенфордський університет, США), Ніколая Тойфеля (Байротський університет, Німеччина) та Клаудії Дорогольші (Західний університет Тімішоари, Румунія):
  • Зараз створено низку інтерактивних веб-ресурсів, які системно й комплексно висвітлюють усі можливості для українських науковців та викладачів, серед них:
  • Набувають поширення нерезидентські стипендіальні програми для українських викладачів та науковців, тобто можна ініціювати дослідницький проєкт за підтримки міжнародного гранту та надалі працювати в Україні, у своєму університеті (DAAD, IWM/HURI Fellowships)
  • У поданні на короткотермінові стипендіальні програми визначальну роль відіграє рівень написаної дослідницької заявки, що може також бути оформлена у форматі мотиваційного чи супровідного листа, якщо так вимагає програма, на яку подаєтеся.
  • Ваша заявка (research proposal) має бути стислою (макс. 2-3 сторінки), добре-структурованою й містити:
    1. чітке формулювання теми (brief and meaningful title),
    2. лаконічне формулювання проблеми дослідження (problem statement),
    3. добре випрацювані основні питання дослідження та їхню вагомість для ширшого контексту (well-elaborated research questions and their significance for a wider context),
    4. огляд зв’язку вашого проєкту з актуальними працями у галузі й новітніми розробками та методологію (literature review & methodology),
    5. реалістичний план реалізації дослідницького проєкту зі зрозуміло прописаними етапами роботи (design and schedule),
    6. опис сталості результатів, можливості їхнього масштабування та розвитку (sustainability)
  • Загалом, «гнучкість вимагає структури» (© Ніколай Тойфель), тому працюємо консолідовано та узгоджено!

Відеозапис події: Seminar Grants 31.03.2022.mp4