22 квітня в рамках спільного наукового семінару кафедри класичної філології та Центру грецької мови та культури імені Арсенія Еласонського відбулася онлайн-лекція “Музей “Філікі Етерія” Грецького Фонду культури в Одесі – внесок у просування та збереження спільної історичноі та культурної спадщини”, яку провів директор Одеської філії Грецького Фонду Культури Софроніс Парадісопулос.

Особливо цікавим для слухачів виявився факт, що грецька революція 1821 року має свої витоки саме в Україні. Ще в 1814 році в Одесі грецькі патріоти створили товариство «Філікі Етерія» (Спілка друзів), яке мало на меті організувати збройне повстання в Греції й почати війну за незалежність.

Лекція викликала жвавий інтерес і до її обговорення долучилися як викладачі, так і студенти відділу класичної філології.