09 лютого неоелліністи Київського національного університету вшанували Міжнародний день Еллінофонії проведенням вікторини на найкраще володіння новогрецькою мовою.

На відкритті змагання були присутні Надзвичайні та Поважні Посли Греції та Кіпру в Україні, пп. Василіос Борновас та Луїс Телемаху, Консул, Заступник Голови дипломатичної місії Кіпру в Україні, п.Л. Темістоклеус, Заступник Голови дипломатичної місії Грецької республіки, Радник Посольства Греції в Україні п. А.Будуріс та 1-й Радник Посольства Греції в Україні І.Панагопулу, співробітник офісу координатора освітніх програм В.Сімос, викладачі українських вишів та шкіл, де вивчається новогрецька мова та учасники змагань – школярі та студенти.

Про перспективи перекладацької програми Посольства Греції в Україні говорила і Радник Посольства п. І.Панагопулу.

За результатами вікторини школярі та студенти продемонстрували високе володіння новогрецькою мовою, рівень викладання якої в Україні зростає повсякчас.

Найкращими виявилися:

І місце – Марко Дорош (ЛНУ імені Івана Франка) 36/50

ІІ місце – Марія Каци (КНЛУ) 34/50

ІІІ місце – Олександра Григораш (СШ № 46 з поглибленим вивченням новогрецької мови, Маріуполь), Анастасія Дорофеєва (КНУ імені Тараса Шевченка) 29/50

Марко Дорош – студент І-го курсу магістратури відділу класичної філології. Його перемога стала можливою завдяки знанням, отриманим на заняттях  з грецької мови асист. Мокрівської М. Т., викладача грецької мови, відрядженого Міністерством освіти Греції  Ельзи Калему, завдяки сприянню кафедри класичної філології та Центру грецької мови і культури імені Арсенія Еласонського в організації неодноразових стажувань М. Дороша в Греції.