25 березня на факультеті іноземних відзначили 200-річчя грецької національно-визвольної революції. З цієї нагоди відбулось розширене засідання спільного наукового семінару кафедри класичної філології та Центру грецької мови і культури імені Арсенія Еласонського.

Відкрив засідання з вітальним словом зав. кафедри класичної філології проф. Чернюх Б. В. В подальшому засідання модерувала директор Центру грецької мови і культури імені Арсенія Еласонського доц. Глущенко Л. М., яка зазначила, що ювілейну дату революції, в результаті, якої було повалено турецько-османське іго та завойована незалежність Греції, відзначає увесь грецький світ.

До засідання також підключилися також викладачі грецької мови, які свого часу були відряджені Міністерством освіти Греції до Львівського університету Анастасіос Зорбас та Ельза Калему.

З основною доповіддю про грецьких емігрантів на наших теренах у ХУ-ХУІІІ ст., більшість з яких походила з острова Крит, виступив доктор історичних наук, журналіст, високопрофесійний екскурсовод, автор монографії «Греки на території Руського воєводства в ХУ-ХУІІІ століттях» Ігор Лильо. Доповідь викликала жваву дискусію та обмін думками з екстраполяцією на сьогодення.