25 листопада 2021 р. на запрошення Одеської філії Фонду грецької культури викладачі-неоелліністи Київського національного університету імені Тараса Шевченка А. Савенко і С. Перепльтчикова та Львівського національного університету імені Івана Франка М. Мокрівська взяли участь в онлайн дискусії, присвяченій новогрецькій літературі в Україні, яка відбувалася в рамках проведення 18 Міжнародної книжної виставки в м. Салоніки (Греція).

Голова Одеської філії Грецького фонду культури п. С. Парадисопулос розповів про діяльність фонду в Україні, одним з важливих напрямків якої є організація видань сучасної грецької літератури.

Київські та львівські елліністи розповіли про непростий шлях грецької літератури до України, головні осередки перекладу давньогрецької, візантійської та новогрецької літератури, перекладацькі гуртки та школи. Так, М. Мокрівська розповіла про Львівську школу античного перекладу Андрія Содомори. А. Савенко торкнувся питань тяглості перекладу новогрецької літератури українською мовою. С. Перепльотчикова розповіла про принципи відбору текстів до «Антології новогрецької літератури в українських перекладах» .

Видається слушним вести розмову про грецьку літературу, адже твори багатьох грецьких авторів можуть бути цікавими українському читачеві.