12 грудня 2012 року у рамках свого візиту до Львова директор Італійського інституту культури в Україні професор Нікола Франко Баллоні зустрівся з Ректором Університету, професором Іваном Вакарчуком. Під час зустрічі Іван Олександрович та професор Баллоні обговорили перспективи та напрями міжнародної співпраці Львівського національного університету імені Івана Франка, шляхи подальшої роботи Університету з італійськими партнерами та можливості поглибленого співробітництва у культурній та освітній сферах.
Нікола Франко Баллоні також розповівпро подальші плани Італійського інституту культури в Україні: «Якщо говорити про університетську співпрацю, то ми зміцнюватимемо ті відносини, які вже є на університетському рівні – це обміни між викладачами, професорами та студентами. Також намагатимемося активізувати ті зв’язки, які вже маємо з італійськими університетами. В усій Україні у нас є п’ять італійських центрів. Один із найактивніших – Центр італійської мови і культури Львівського університету, який активно працює для налагодження співпраці між Україною та Італією».
Зазначимо, що за сприяння Посольства Італії в Україні Центр італійської мови і культури ЛНУ ім. Івана Франка спільно з Італійським інститутом культури провів виставку італійського фотохудожника Луки Бракалі «Екосистеми», відкриття якої відбулося в Музеї етнографії та художнього промислу Інституту народознавства НАН України.
Відомий у багатьох країнах світу своїми проектами, присвяченими екологічним проблемам, сучасний італійський фотохудожник Лука Бракалі представив свої мистецькі твори з навколосвітніх подорожей.
Нагадаємо, що Лука Бракаліє засновником першої у світі Школи з фототуризму, переможцем найпрестижніших премій: Міжнародниого фотоконкурсу «Glanzlichter» (Німеччина) у номінації «Природа як мистецтво» (2011), Міжнародної премії «Orvieto Fotografia» у категорії «Репортаж» за книгу «Барви мандрівки» (2007), «Fujifilm Euro Press Photo World Awards 1994» у категорії «Репортаж» (1995). Репортажі Луки Бракалі публікують у часописах про культуру, спорт і подорожі; один з останніх (жовтень 2012 р.) – у «NationalGeographic»про реставрацію кам’яних статуй Моаї на острові Пасхи. Він є автором книг: «Ілюстрована історія Пістої», «Барви мандрівки», «SOS Планета Земля».
Презентовані світлини Луки Бракалі ілюструють враження майстра від його мандрівок, дають можливість «…відчути красу, поезію, а іноді й трагічне виснаження Землі, що є нескінченним через постійне втручання людини… Завдяки його зображенням небачені пейзажі стають частиною нас самих. Його світосприйняття пропонує нові шляхи налагодження стосунків людини з Планетою», – вважає професор Флорентійського міжнародного інституту дизайну та маркетингу «Полімода» Ламберто Кантоні.
У фоторепортажах постають привабливі і загадкові ландшафти з різних куточків Планети, до яких часом важко дістатися, аби побачити їх на власні очі. Усі твори фотомитця автентичні, без використання комп’ютерного дизайну. Окремої уваги заслуговує папір, на якому надруковані фотографії: для створення спеціальних листів майстри з містечка Фабріано (Італія) застосовують особливі технології та знання. До процесу його розробки долучився і сам фотограф.
Прес-центр
Фото Олега Гордійчука