Центр італійської мови і культури заснований 1 грудня 1997 р. у Львівському національному університеті імені Івана Франка відповідно до рішень Вченої ради (прот. № 6/10 від 29.10.1997) та ректорату (прот. № 8 від 10.12.1997).
У своїй діяльності Центр керується Статутом Львівського національного університету імені Івана Франка і “Положенням про Центр італійської мови і культури”.
Мовні курси: «Італійська мова і культура» (1997 -2005 рр.); «Поглиблений курс італійської мови з лінгвістичним та контекстуальним аналізом сучасних італійських письменників» (2005 р.); «Практичний курс італійської мови та країнознавства» (з 2006 р.).
З 2009 р. Центр є осередком сертифікації знань з італійської мови PLIDA (Progetto Lingua Italiana Dante Alighieri) у Західному регіоні.
Центр співпрацює з Інститутом італійської культури у Києві, за підтримки якого у Львові у 2008 р. було організовано фотовиставку «ЮНЕСКОІТАЛІЯ», у 2009 р. – презентації книг «Римська елегія» (у перекл. з лат. А. Содомори) та факсимільного видання «Псалтир Еґберта» (укладач д-р Клаудіо Барбері, Італія), примірник якого передано у фонд Наукової бібліотеки ун-ту.
За сприяння центру Львів.ун-т відвідали: Посол Італії в Україні Р. Брунетті-Ґоетц (2000 р.), Посол Італії в Україні П’єтро Джованні Доннічі (2009 р, директор Інституту італійської культури в Україні проф. Н. Франко Баллоні, відомий італійський мовознавець і літературний критик проф. П. Марко Бертінетто, проф. Перуджійського університету для іноземців М. Сільвестріні, письменник Дж.Кателлі, представник Міністерства економіки та європейської політики Італії проф. А. Челотто.

Культурна діяльність

Тиждень італійської мови у світі – це міжнародна культурна подія, що відбувається кожного року у жовтні у всьому світі, за ініціативи Академії делла Круска у співпраці з Міністерством закордонних справ Італії та під патронатом Президента Італійської Республіки.
Вперше Тиждень відбувся в жовтні 2001 р. у рамках Європейського року мов, за ініціативи Франческо Сабатіні, на той час Президента Академії делла Круска (італ. Accademia della Crusca) .