Підготовка до створення Центру Іспаністики розпочалася вже багато років тому.
Вперше ми говорили про створення такого центру у 2004 році, коли у нас в гостях, на вечорі присвяченому «Історії аргентинського танго та українській діаспорі в Аргентині», була присутня Консул Аргентинського Посольства в Україні пані Сусана Мергі, про що свідчать статті в університетській газеті «Каменяр» та Львівських газетах.
Пізніше продовжилась розмова по створенню Центру з візитом Консула Аргентинського Посольства в Україні Крістіана Соколовського, Посла Посольства Аргентинської Республіки в Україні пані Лілі Рольдан де Муан, та посла Мексиканських Сполучених Штатів в Україні пані Беренісе Рольдан Талавера, почесного консула Мексики у Львові Івана Шкрума.

Переписка з Університетом Буенос Айреса, Кордоби /Аргентина/, Університету Барселони /Іспанії/, Університету Мексики, тощо. На кафедрі побували професори цих університетів, ведеться по сьогоднішній день з ними переписка, наші студенти і викладачі /наприклад – викладач Олена Молодоженя і проф. Альдо Парфенюк/ спілкуються з ними по інтернету.

У 2010 році, декан факультету іноземних мов дозволив Сусані Троць використати аудиторію 422, як Центр Іспаністики.

З 2011 року, за сприянням проректора Володимира Кирилича та декана факультету іноземних мов Володимира Сулима Центр Іспаністики відкритий для студентів та викладачів.
В Центрі проводяться збори, зустрічі, вистави, різноманітні виставки, консультації з іспанської мови та літератури, консультації по підготовці гідів-перекладачів до ЄВРО-12 та поточні пари.
На парах використовуються – прямі відео передачі з Іспанії, Куби, Чілі, Латиноамериканських країн на іспанській/кастильській та португальській мовах.
Студенти та викладачі мають змогу користуватися книгами та відеофільмами з бібліотеки Центру.
В Центрі є експоновані кращі реферати, пошукові роботи студентів, які вивчають іспанську мову.

Мета Центру:

• сприяння розвиткові іспанської мови.
  • покрашення знань з іспанської мови та національної літератури.
  • ознайомлення студентів з видатними особистостями іспаномовних країн, культурою цих країн.
  • допомога студентам у вивченні іспанської мови в університетах та мовних школах Іспанії.
  •  допомога у пошуковій роботі, пов’язаної з поглибленим вивченням традицій і життям іспаномовних країн.