З ініціативи голови Представництва ЄС в Україні Яна Томбінського у Львівському національному університеті імені Івана Франка створено Інформаційний центр ЄС, урочисте відкриття якого відбулося 16 травня 2014 року.
Модератор заходу – проректор з науково-педагогічної роботи Володимир Кирилич привітав учасників урочистостей і зазначив, що українська молодь хоче жити за європейськими стандартами та законами: «Ми роками йшли до мети і дуже дорогою ціною заплатили за ідею євроінтеграції – людськими життями».
З вітальним словом звернувся до високопосадовців в.о. Ректора, професор Василь Височанський: «Напередодні святкування на Львівщині Днів Європи відкриття Інформаційного центру ЄС, який стане 17 в Україні, є дуже важливим і символічним для нашого Університету. Метою його роботи буде поширення інформації про ЄС, його політику та співпрацю з Україною. Центр відкриє перед нами перспективи щодо надання допомоги в навчанні студентів і проведенні дослідницької роботи з питань європейської інтеграції, а також сприятиме участі студентів у дебатах з європейських питань. Центр буде своєрідним вікном євроінтеграції для Львова й області».


Перший Радник Представництва ЄС в Україні Хосе Роман Леон Лора подякував за теплий прийом і зауважив: «Ми зараз переживаємо дуже важливі моменти в історичному становленні української нації». Перший Радник передав вибачення від імені Яна Томбінського щодо його особистої відсутності на відкритті Інформаційного центру ЄС та привітав Університет із непересічною подією, зазначивши, що «Україна й надалі залишається одним із основних партнерів Європейського Союзу. Наша співпраця настільки довга, наскільки є незалежність України».
«Для мешканців міста та молоді ця подія засвідчує появу ЄС у Львові, – наголосив Хосе Роман Леон Лора. – Кожен із таких кроків малий у глобальному аспекті. Але ці кроки – невід’ємні елементи для солідаризації. Давайте продовжувати розпочате і далі йти шляхом єдності!».
Від імені Львівської обласної адміністрації виступив заступник голови з гуманітарних питань Юрій Підлісний: «Україна, як держава, завжди була європейською за культурою і ментальністю. Історично склалось так, що певний період ми були відрізані від неї, але наші погляди завжди були спрямовані у векторі Європи. Останні події – революція Гідності – протест проти чергової відмови від європейського вибору розвитку країни. Вірю, що ці неспокійні події, що є в Україні, минуться, і перед нами знову відкриється вільний шлях до ЄС».


Заступник начальника управління з гуманітарних питань і зовнішніх зв’язків Львівської обласної ради Андрій Холявка, продовжуючи думку Юрія Підлісного, зазначив, що «причетність до Європи і воля бути в Європі спричинила до того, що народ пішов на революцію Гідності. Саме студенти ЛНУ ім. Івана Франка виступили детонатором революційних змін. Прикметно, що в Університеті зроблено перший крок на шляху до Європи. Таких кроків буде дуже багато. Цей рух до рівня європейського життя триватиме ще певний час, бо ці намагання потребують змін. Насамперед змін у кожному з нас».
«Інформація керує світом, інформація керує людьми. Львівський університет став інститутом інформації. Відкриття такого центру надає не лише багато можливостей для студентів, а й дає нам усім інформацію – інструмент і зброю, щоби краще керувати поведінкою людини, установою, країною», – переконаний директор департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради Олег Березюк.


Представник МЗС України у Львові В’ячеслав Войнаровський передав вітання від Міністра закордонних справ України Андрія Дещиці, випускника ЛНУ ім. Івана Франка, й поділився спогадами про минулорічні відзначення Днів Європи у Львові, коли тоді над Львівською ОДА підняли прапор ЄС, не уявляючи, скільки подій станеться після цього в країні, яким непростим і тернистим буде подальший шлях наближення України до ЄС. «Львівський національний університет імені Івана Франка є моделлю європейськості та найкращою платформою для її втілення. Тут сформувалася ціла плеяда наставників, які виховали не одне молоде покоління дипломатів», – додав В’ячеслав Войнаровський.


«Це знакова подія не лише для Університету, який є чітко орієнтованим на європейську систему освіти. Ми показали моральний приклад Європі – студенти ціною життя продемонстрували справжні європейські цінності. Зараз ЄС демонструє правдиву підтримку Україні та стимулює європейські прагнення держави», – йшлося під час виступу Надзвичайного і Повноважного Посла України в Польщі (2010-2014 рр.) Маркіяна Мальського. Маркіян Зіновійович звернувся до Першого Радника Представництва ЄС в Україні з пропозицією ініціювати створення у Львові Європейського коледжу, адже, як показує практика, такі коледжі є досить поширеними в різних країнах Європи.


Справжнім кульмінаційним моментом стало підписання двосторонньої угоди між Львівським національним університетом імені Івана Франка та Представництвом Європейського Союзу в Україні про створення Інформаційного центру ЄС. Надалі на факультеті міжнародних відносин відбулася церемонія відкриття Центру й обговорення перспектив його функціонування. В.о. ректора Університету, професор Василь Височанський і Перший Радник Представництва ЄС в Україні Хосе Роман Леон Лора урочисто перерізали символічну стрічку, запросивши тим самим усіх охочих відвідати Центр.


Під час обговорення перспектив функціонування центру завідувач кафедри країнознавства і міжнародного туризму, професор Наталія Антонюк акцентувала на тому, що Україна пережила за останні місяці дуже велику трансформацію політичної та суспільної свідомості й надзвичайно важливо, що зараз на факультеті починає працювати Інформаційний центр ЄЄ, який утвердить європейські прагнення України.
Документаліст Представництва ЄС в Україні Ірина Стаднійчук висловила переконання, що Центр працюватиме успішно й слугуватиме для всіх зацікавлених у зближенні з Євросоюзом платформою для обміну думками й досвідом, для отримання офіційної інформації про діяльність ЄС. «Історію творять люди. Усе завжди тримається на ентузіазмі. Тож бажаю, щоб відкриття Центру стало для вас поштовхом до активних дій з метою наближення Європи до України, до Львівського університету», – додала Ірина Стаднійчук.