Європейський Союз сьогодні – це 27 держав Європи, об’єднаних на основі загальнолюдських і демократичних цінностей задля досягнення стабільності, миру та процвітання. Євросоюз є найбільшим на планеті економічним блоком.
Країни-члени ЄС делегують частину свого суверенітету союзним органам для того, аби ефективно вирішувати питання, що становлять інтерес кожної з них та Євросоюзу в цілому.
Шлях до нинішнього ЄС розпочався після Другої світової війни. Первісною метою було унеможливити на континенті нові кровопролиття, і це вдалося. ЄС забезпечив найтриваліший в історії Європи період без воєн і конфліктів. Це його досягнення було відзначене 2012 року Нобелівською премією миру.
Побудова мирної Європи і дедалі тісніша європейська інтеграція мали суттєвий вплив на рівень добробуту громадян ЄС. Загальновизнано, що окремо будь-яка з країн Союзу не досягла б того, що вони зробили разом. Цьому сприяло започаткування і вдосконалення спільного ринку, планомірний демонтаж кордонів для ведення бізнесу та пересування людей, запровадження єдиної валюти.
Незважаючи на нинішні непрості для його економіки часи, Євросоюз залишається привабливим для інших країн. 1 липня 2013 року до нього приєдналася Хорватія, переговори про вступ тривають з Ісландією, Чорногорією, Сербією та Туреччиною. Великою перевагою є не лише і не стільки вступ до ЄС, як сам процес інтеграції з ним – утвердження європейських цінностей, принципів врядування та соціально-орієнтованої ринкової економіки. Євросоюз заохочує подібні перетворення в інших країнах, особливу увагу приділяючи своїм сусідам.