13 травня 2016 року Представництво Європейського Союзу в Україні та Інформаційний центр ЄС у Львівському національному університеті імені Івана Франка провели для мешканців Львова відкриту дискусію «Як зробити інтелект ресурсом для розвитку України?». Запланована дискусія у Львові відбулася в рамках інформаційної кампанії «Будуймо Європу в Україні». Це серія інформаційно-просвітницьких заходів (вуличних акцій, виставок, семінарів, тренінгів, круглих столів), що Представництво ЄС в Україні проводить в різних містах України. Мета кампанії – поширення європейських цінностей та підвищення рівня обізнаності українців щодо розвитку відносин між Україною та ЄС.

Дискусію розпочали запрошені експерти. Оксана Краєвська, кандидат політичних наук, доцент кафедри країнознавства і міжнародного туризму, факультет міжнародних відносин та Координатор Програми Еразмус+ у Львівському національному університеті імені Івана Франка, виступила із доповіддю «Інтеграція України у європейський освітній та науковий простір», у якій порушила питання співпраці у сфері освіти і науки між Україною та ЄС в контексті реалізації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС; розповіла про освітні програми ЄС та можливості для студентів і викладачів з України, а також поділилася досвідом Львівського національного університету імені Івана Франка участі в проектах Еразмус Мундус, Темпус, Жана Моне та Еразмус+.

Юрій Рашкевич, Проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв’язків Національного університету “Львівська політехніка”, експерт з реформування вищої освіти, координатор програм Темпус та Еразмус+ поділився досвідом роботи програм Темпус та Еразмус+ в Україні, охарактеризував передумови до наближення вищої освіти в України до європейських практик.

Вікторія Бриндза, соціологиня, учасниця Несторівської групи, старший аналітик компанії pro.mova, викладач критичного мислення в УКУ розповіла про Культурні передумови для розвитку інтелектуального капіталу України.

Лілія Боровець, співзасновниця Центру інноваційної освіти «Про.Світ», краудфандингової платформи для освітніх проектів GoFundEd. Віце-куратор спільноти Global Shapers Lviv Hub – ініціативи Всесвітнього Економічного Форуму виступила із доповіддю «Освітні новації як можливість створити цінність для світу», під час якої розповіла про глобальні тенденції в освіті та місце України; досвід громадської організації Центру інноваційної освіти «Про.Світ» на шляху до творення освітніх змін; та спільні зусилля в освітній сфері як передумова побудови успішного суспільства.

Мар’яна Луцишин, Керівник Західноукраїнського офісу Європейської бізнес асоціації. Працювала у головному управлінні економіки Львівської обласної адміністрації, у відділі розвитку малого та середнього бізнесу, розробляла ряд регіональних програм розвитку малого та середнього підприємництва розповіла про інтелектуальний капітал та бізнес/Навчання та бізнес

Учасниками дискусії також стали Антонюк Наталія (директор Інформаційного центру Європейського Союзу при ЛНУ імені Івана Франка, д.і.н., проф., завідувач кафедри країнознавства та міжнародного туризму), Калитчак Роман (к.п.н., доцент кафедри міжнародних відносин та дипломатичної служби ЛНУ імені Івана Франка, координатор проекту Програми імені Жана Моне (Еразмус+), Світлана Стельмах (Навчально-методичний центр освіти м. Львова), Небожук Олександра Іванівна (директор департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації), Іщенко Марія Володимирівна (старший інспектор відділу організаційно-кадрової роботи департаменту освіти і науки), Тетяна Грудень (консультант центру європейської інформації Львівської обласної універсальної наукової бібліотеки), Марія Дацко (викладач Української Академії Друкарства), Маряна Здоровега (заступник директора Львівського техніко-економічного коледжу національного університету «Львівська політехніка»), студенти та усі бажаючі львів’яни та гості міста.

Модератором дискусії виступив Тарас Яценко (співзасновник та керівник медіа-хабу “Твоє місто” (tvoemisto.tv). Пряма трансляція дискусії проводилася через медіа-портал Твоє місто http://tvoemisto.tv.