Даний проєкт є відповіддю на запит української влади та результатом безпосереднього обговорення даного питання між Президенткою Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн та Президентом України Володимиром Зеленським.

 

‼️Зазначені кошти будуть надані Україні у вигляді довгострокових позик на вкрай вигідних умовах. Вони сприятимуть підвищенню макроекономічної стабільності та загальної стійкості України за умов різкого зростання геополітичної невизначеності та її впливу на економічну ситуацію.

 

❗️Швидке схвалення зазначеного проєкту Радою ЄС та Європейським Парламентом дозволить Єврокомісії негайно надати Україні перший транш у розмірі 600 мільйонів євро. Другий транш буде надано на основі позитивної оцінки прогресу, досягнутого українською владою у виконанні обмеженої кількості узгоджених короткострокових політичних заходів.

‼️Протягом останніх років Європейський Союз надав Україні суттєву допомогу. Від 2014 року ЄС та європейські фінансові інституції виділили країні понад 17 мільярдів євро у формі грантів та позик. Ця сума включає в себе надані Україні 5,6 мільярда євро в рамках п’яти програм макрофінансової допомоги, покликаних сприяти проведенню широкого кола реформ у таких сферах, як боротьба з корупцією, незалежна судова система, верховенство права та покращення бізнес-клімату. Європейська Комісія незабаром розпочне роботу над додатковою, довгостроковою програмою макрофінансової допомоги для подальшої підтримки зусиль України з модернізації.

 

❗️Паралельно із проєктом нової програми, Єврокомісія також вирішила суттєво збільшити обсяги двосторонньої допомоги, яку вона надасть Україні у вигляді грантів протягом 2022 року. Ця допомога сприятиме зусиллям України щодо розбудови держави та підвищення її стійкості, доповнюючи у такий спосіб програму макрофінансової допомоги, спрямовану на зміцнення загальної стабільності країни.

 

💬Члени Колегії комісарів сказали таке:

Президентка Урсула фон дер Ляєн зазначила: «ЄС підтримує український народ у ці складні часи. Сьогодні Європейська Комісія просунулася у питанні пакету допомоги в розмірі 1,2 мільярда євро, про який я оголосила минулого тижня. Зазначений пакет допоможе Україні задовольнити її потреби у фінансуванні, пов’язані з економічними та політичними викликами, з якими зіштовхується країна, а також сприятиме зусиллям України щодо розбудови держави та підвищення її стійкості.»

📣Валдіс Домбровскіс, Виконавчий віцепрезидент Європейської Комісії з питань економіки, що працює для людей, сказав: «ЄС є непохитним у своїй підтримці України, і сьогодні ми посилюємо нашу допомогу для цієї країни та її народу. Наш новий пакет макрофінансової допомоги допоможе Україні задовольнити свої фінансові потреби у цей вкрай непростий час. Я вдячний за можливість оголосити про цю підтримку протягом мого візиту до Києва, де я вкотре підтвердив обіцянку Європейського Союзу підтримувати Україну. ЄС уже надав значну допомогу Україні для підтримки її стійкості та модернізації, зокрема для боротьби з пандемією COVID-19. Від 2014 року ЄС та його фінансові інституції виділили Україні понад 17 мільярдів євро у вигляді грантів та позик, продовжуючи надавати країні політичну, фінансову та технічну підтримку».

 

💬Паоло Джентілоні, Єврокомісар з питань економіки, сказав таке: «У цей період суттєвої невизначеності Європейська Комісія демонструє свою непохитну солідарність з українським народом. Ми пропонуємо додаткову макрофінансову допомогу в розмірі 1,2 мільярда євро, з яких перші 600 мільйонів євро будуть надані, щойно Рада ЄС та Європейський Парламент дадуть «зелене світло» проєкту допомоги. Ми сповнені рішучості допомогти Україні пройти цей турбулентний період».

 

🔔Довідкова інформація

Надання макрофінансової допомоги є частиною ширшої взаємодії ЄС із країнами-сусідами і є винятковим інструментом реагування ЄС на кризи. Цей інструмент доступний для країн-сусідів ЄС, які зіткнулися із серйозними проблемами фінансування платіжного балансу. Окрім програми макрофінансової допомоги, ЄС надає Україні підтримку в рамках кількох інших інструментів, включно з гуманітарною допомогою, бюджетною підтримкою, галузевими програмами, технічною допомогою та механізмами змішаного фінансування з метою підтримки інвестицій.