25.05.2012 р.

25 травня 2012 року Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Італія в Україні Фабріціо Романо здійснив візит до Львівського національного університету імені Івана Франка. Під час свого перебування в Університеті високоповажний амбасадор зустрівся зі студентами та відвідав Центр італійської мови і культури.
Під час розмови з проректором з науково-педагогічної роботи Володимиром Кириличем, який представляв Львівський національний університет імені Івана Франка, Фабріціо Романо запевнив у повній підтримці подальшої співпраці Університету й Посольства Республіки Італія в Україні. Також сторони обговорили перспективи впровадження і спільної реалізації нових ініціатив, які б сприяли подальшій співпраці й глибшому розумінню італійської культури.

Проректор Володимир Кирилич зазначив, що у Центрі італійської мови і культури студенти мають можливість не лише вивчати мову, а й пізнавати багатство та унікальність італійської культури. Також Володимир Михайлович наголосив на важливості міжнародних обмінів і стажувань за кордоном: «Наш Університет – відкритий для міжнародної співпраці, адже студент, який мав змогу побувати в іншому культурному середовищі, отримає неоціненний досвід, який залишиться у нього на все життя».
Своєю чергою Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Італія запевнив українську сторону у бажанні італійської амбасади й надалі поглиблювати співпрацю зі Львівським університетом. Окрім того, Фабріціо Романо запропонував Університетові долучатися до майбутніх ініціатив Посольства Італії: «В Україні є зацікавлення нашою культурою і є чимало людей, які володіють італійською мовою, тому у майбутньому можемо об’єднувати їх для спілкування італійською і поглибленого розуміння нашої культури».


Нагадаємо, що Львівський національний університет імені Івана Франка має чотири угоди про співпрацю з вищими навчальними закладами Італії, а з 1997 року при Університеті працює Центр італійської мови і культури.