Керівник – заслужений працівник культури України Оксана Мельничук

У 1999 році на базі філологічного факультету за ініціативи декана Салиги Тараса Юрійовича був створений дівочий хор «Ліра», який очолив заслужений діяч мистецтв України Микола Кулик. Із 2000 року і до сьогодні керівником та дириґентом хору є старший викладач кафедри музикознавства та хорового мистецтва факультету культури і мистецтв Оксана Мельничук.

За досягнення в розвитку аматорського мистецтва, відродження й примноження надбань національної культури, художньої спадщини українського народу та високий рівень виконавської майстерності у 2009 році дівочому хору «Ліра» було присвоєно почесне звання «Народний художній аматорський колектив України».

Із кожним роком репертуар Народного дівочого хору «Ліра» значно поповнюється та урізноманітнюється. Серед словесно-музичних перлин – обробки народних пісень, духовні піснеспіви, твори класиків європейської та української музики, пісні сучасних композиторів (Дж.-Б. Перголезі, А. Вівальді, Г. Форе, М. Лисенка, С. Людкевича, М. Леонтовича, Ю. Антківа, Б. Фільц, О.Некрасова та ін.).

Перші закордонні концерти хору відбулись у столицях Угорщини, Чехії та Австрії, а роками пізніше «Ліра» стала Лауреатом міжнародних хорових фестивалів у Греції та Польщі.

До 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка колектив спільно з народним артистом України Богданом Козаком записав компакт- диск творів поета «ЛІРикА Тараса Шевченка», а до 15-річчя творчого шляху хору вийшов з друку збірник «Співає «Ліра».

Сьогодні без Народного дівочого хору «Ліра» важко уявити культурно-мистецьке життя рідної Аlma mater. Численні виступи в Університеті та за його межами, щорічні звітні концерти творять історію колективу і додають неабиякого виконавського досвіду хористкам.