lira
Керівник – Оксана Мельничук

На філологічному факультеті Львівського національного університету імені Івана Франка у 1999 році був створений дівочий хор “Ліра”.

Ініціатором створення цього колективу став Тарас Юрійович Салига, який у той час був деканом філологічного факультету, а засновником став Заслужений діяч мистецтв України Микола Кулик.

З 2000 року художній керівник та диригент дівочого хору “Ліра”, асистент кафедри музичного мистецтва Університету Оксана Мельничук.

Пісенний репертуар “Ліра” різноманітний: духовна музика, численні обробки українських народних пісень, авторські твори класиків європейської та української музики і сучасних композиторів: Дж.-Б. Перголезі, Ф. Джіардіні, А. Вівальді, Г. Форе, М. Лисенка, С. Людкевича, М. Леонтовича, Ю. Антківа, та багатьох інших. Спілкування з глядачем на різноманітних виступах, а також виснажливо-приємні, завжди бажані натхненні хвилини творчої співпраці диригента та хористок під час репетицій суттєво збагачують досвід та професіоналізм співочого колективу.

Традиційними для хористок стали різноманітні концерти у стінах рідної Alma Matеr: на відкритті конференцій, на ювілейних академіях, урочистостях з нагоди вручення дипломів випускникам.

Восени 2002 року “Ліра” взяла участь і виборола перше місце у фестивалі “Сурми звитяги”.

У 2003 році з великим успіхом учасниці “Ліра” виконали перлину світової хорової спадщини “Stabat Mater” Дж.-Б. Перголезі у Львівському Будинку органної та камерної музики.

2004 рік – хор стає загальноуніверситетським мистецьким колективом, у якому співають студентки та аспірантки з різних факультетів університету.

У 2007 році “Ліра” стає Лауреатом VІ міжрегіонального фестивалю “Пісні незабутого краю” (м. Городок) та бере участь у Міжнародному фольклорному фестивалі “Весна – 2008” (м. Львів).

За досягнення в розвитку аматорської творчості, відродження й примноження надбань національної культури, художньої спадщини українського народу та високий рівень виконавської майстерності у 2009 році дівочому хору “Ліра” було присвоєно почесне звання “Народний”.

У 2011 році Народний дівочий хор «Ліра» виборов 1 місце у Фестивалі «Співаймо канон», з того часу – колектив – постійний учасник заходу.

У 2012 році дівочий хор був відзначений міжнародним дипломом «XVII Miedzynarodowego Festiwalu Koled Wschodnioslowianskich» в Республіці Польща. І вже за традицією 2011 року у 2012 колектив виступив на ІІІ фестивалі хорового співу «Співаймо канон»( відзначений грамотою).

2012 рік також запам’ятався подякою від Університету за участь у підготовці і проведенні Урочистої академії з нагоди 198-ї річниці від дня народження Т. Г. Шевченка. За виконання обов’язкової програми у сьомому фестивалі-конкурсі хорового мистецтва “Жайвір” скликає друзів”, присвяченому 135-й річниці з дня народження Миколи Леонтовича колектив нагородили дипломом лауреата. Ще один диплом учасниці хору отримали за участь у фестивалі хорового співу «Співаймо канон», присвяченому 80-річчю від дня народження Б. Фільца.

Разом із іншими мистецькими колективами Центру культури та дозвілля у 2013 році Народний дівочий хор «Ліра» отримав диплом за внесок у збереження та продовження українських різдвяних традицій в XIV Різдвяному фестивалі «Велика Коляда». Серед міжнародних відзнак колективу:

  • Диплом – за участь у XVIII Міжнародному фестивалі Східнослов’янських коляд (Республіка Польща 1-4 лютого 2013 р.)
  • Диплом – за I місце в XIII Міжнародному фестивалі “Neos Marmaras Cup 2013” (Греція, 17-22 вересня 2013р.)

У 2014 році Народний дівочий хор «Ліра» виступив на творчому звіті аматорських художніх колективів закладів культури профспілок Львівщини, приуроченому 200-ліття від дня народження Тараса Шевченка. А також, колектив став учасником Благодійного концерту на підтримку ІХ акції ВБФ «Серце до серця» – «Я хочу бачити життя» та наймасовішої молитви за Україну, Мир і Спокій (гора Хом’як Надвірнянського району, Івано-Франківської області).