kam
Керівник оркестру – Заслужений працівник культури України Романа Бурко

З 1981 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка працює Народний камерний оркестр.

Засновником та багаторічним керівником оркестру став Сергій Бурко(1981-1993рр.) нині Народний артист України.

Від часу створення колектив став школою виховання сучасної української еліти в кращих європейських традиціях, творчою лабораторією аматорів музики. Понад сотні студентів різних факультетів Університету, а також випускників, аспірантів, викладачів та науковців мали змогу пізнати чудовий світ музичного мистецтва.

Уже перші виступи Камерного оркестру здобули визнання та любов публіки. На міжнародному фестивалі класичної музики в Єревані (Вірменія, 1982 р.) оркестр отримав звання лауреата, а в 1984 р. йому присвоєно почесне звання “Народного”. Пізніше оркестр неодноразово ставав лауреатом численних конкурсів і фестивалів.

В жовтні 1989 року камерному оркестру присуджена обласна комсомольська премія в галузі літератури і мистецтва ім. О. Гаврилюка.

1999 року колектив стає Лауреатом І премії на Першому фестивалі української патріотичної пісні «Сурми звитяги».

Географія гастролей оркестру широка та різноманітна. Він успішно виступав з концертами в Естонії, Латвії, Литві, Росії, Молдові, Польщі, а в час незалежної України – в Німеччині, Австрії, США ( у містах Вашингтоні, Нью-Йорку, Філадельфії), де він знайшов багатьох прихильників і друзів.

Репертуар Оркестру складають твори композиторів різних стилів і епох, зокрема А.Вівальді, А.Марчелло, Й.С.Баха, Г.Перселла, Й.Гайдна, В.А.Моцарта, Й.Брамса, А.П’яцолли. Оркестр широко пропагує твори українських композиторів – Д.Бортнянського, В.Барвінського, М.Лисенка, С.Людкевича, М.Скорика, Б.Янівського, Я.Радовця, М.Дидинського.

У 2014 році Народний камерний став лауреатом І ступеня на Міжнародному фестивалі молодих виконавців «Златна перла»(Болгарія) та здобув гран-прі у номінації «Найкращий оркестр» на Міжнародному телевізійному фестивалі «Вогні Львова». Також, університетський оркестр взяв участь у нагородженні переможців конкурсу «Обличчя міста» та у Дні відкритих дверей Торгово-Промислової Палати.