prom
Керівник капели – Віталій Чмир
Започаткована хорова капела “Прометей” у квітні 1965 року аматорами хорового співу Олексієм Волинцем (1965-1970), який став її першим художнім керівником, та ентузіастом хорової справи Богданом Старицьким – першим старостою та солістом.

Спочатку це був невеликий хор, який налічував 12 осіб, перший концерт якого відбувся 6 листопада 1965 року. У його репертуарі – складні хорові твори М. Лисенка, К.Стеценка, О. Нижанківського, П.Ніщинського, Д.Січинського, Ф.Колесси, І.Воробкевича, на слова Т. Шевченка, І.Франка, Лесі Українки, Ю.Федьковича, О.Колесси й інших.

У різні роки капелою керували: Заслужений артист України Ігор Жук (1970-1979 та 1986-2000), Заслужений діяч мистецтв Ярослав Мелех (1979-1986), Степан Стельмащук (2001-2003), професор Михайло Бурбан(2003- 2010).

Диригентами працювали: Богдан Благута, Олег Жук, Володимир Головко, Василь Ткачук, Михайло Сало, Олег Підківка.

Концертмейстерами працювали: Б. Матовій, Г.Ониськів, О.Анікєєва, М.Миськів, О.Дітчак,В.Брєжнєва, Є.Клюнк, М.Харандюк, З.Заячківська.

Інспекторами та президентами капели в різні роки були: Богдан Старицький, Іван Навроцький, Михайло Витрикуш, Петро Олійник, Лев Луців-Шумський, Степан Гордій.

Незмінним старостою капели є Богдан Сімків.

Колектив є учасником IV Республіканського фестивалю народної творчості “Співоче поле”, лауреатом всесоюзних, республіканських, обласних оглядів художньої самодіяльності починаючи від I Всесоюзного 1975-77рр., II та III фестивалів народної творчості, переможець I Обласного конкурсу хорових колективів імені Людкевича, лауреат I та II Міжнародного фестивалю хорової музики, лауреат ІІІ та ІV регіонального хорового фестивалю ім. о.Северина Супруна і багатьох інших.

Капела «Прометей» учасниця Шевченківських, Франківських ювілеїв в Університеті, обласних оглядів хорів, присвячених 135-річчю «Просвіти». Лауреат ІІ премії V Всеукраїнського хорового конкурсу ім. М.Леонтовича (Київ, 2006).

Об‘єднавши у своїх лавах палких прихильників хорового співу – робітників, службовців, учителів, учених, капела є яскравим осередком хорової культури та поборником ідей музичного просвітянства.

Хорова капела завжди популяризувала кращі зразки хорового співу для чоловічих хорів. У часи «духовної зими» сімдесятих-початку вісімдесятих кожен виступ «Прометея» був явищем у концертному житті Галичини. Бо зі сцени повнозвучно лунали твори М.Лисенка, М. Леонтовича, К. Стеценка, І. Воробкевича, О. Нижанківського, Ст. Людкевича на вірші Ю. Федьковича, Л. Українки, О. Олеся, Д. Млаки, Б. Лепкого, утверджувалося засобами вокальної правди слово Т. Шевченка.

Після здобуття незалежності України “Прометей” відкриває нову сторінку своєї діяльності, зокрема працює над циклом стрілецьких пісень, готує програму колядок і щедрівок, духовні твори галицьких композиторів (“Отче наш”, М.Вербицького, “Святий боже” О.Кошиця й інші).

З кращими творами з репертуару «Прометея» можна ознайомитись у збірнику «Співає «Прометей» упорядкованому та виданому І Жуком у 1996 р. До збірника увійшли оригінальні твори українських композиторів, а також окремі твори перероблені зі змішаного складу хору на чоловічий хор композиторами С.Людкевичем, М.Колесcою та диригентами капели В.Головком та І.Жуком.

У гастрольних поїздках знайомство з капелою починається з Божественної Літургії за участю капели у місцевих храмах.

Капела виступала з концертами у містах і селах України, а також за її межами – у Латвії (м. Рига та м. Вентспілс), Росії (м. Ленінград), Польщі (м.Люблін).

«Прометей» впродовж усієї діяльності пропагує кращі традиції Галицького хорового співу.

У 2014 році Народна чоловіча хорова капела «Прометей» взяла участь у низці благодійних заходів на підтримку української армії, а саме у відкритті виставки – аукціону на потреби українського війська та у Благодійному концерті зі збору коштів для добровольчих батальйонів АТО.