zor
Керівник капели – Зіновія Сичак

Чільне місце у мистецькому житті Університету та за його межами займає Народна капела бандуристок «Зоряниця», заснована Зіновією Сичак ще восени 1982 року.

Усі концерти “Зоряниці” побудовані так, аби щонайповніше розкрити слухачам багатство, багатогранність і мелодійність української пісні у звучанні бандури.

За час свого існування капела побувала у Києві, Москві, Донецьку, Луцьку, Чернігові, Севастополі, а також Білорусії, Польщі, Болгарії, Бельгії, Голландії, Німеччині.

У 1991 році «Зоряниця» була удостоєна почесного звання “Народна”.

У 1997 році капела відбула велике гастрольне турне по країнах Західної Європи (Німеччина, Бельгія, Голландія), де провела понад 80 концертів, здійснила запис аудіо касети, компакт-диск.

Двічі бандуристки Львівського національного університету побували на фольклорному фестивалі “Лемківська ватра” у м. Ждиня ( Польща ).

У травні 2003 року “Зоряниця” брала участь у Шевченківських концертах в м. Каневі, селах Шевченкове та Моринці – батьківщині Тараса Шевченка.

2005 рік знаменний для капели участю у ІV фестивалі кобзарського мистецтва ім. Ю. Сінгалевича та у концерті з нагоди 80-річчя від дня народження Степана Стельмащука.

У листопаді 2006 році капела відвідала у Республіку Литву – взяла участь у заходах присвячених Дню Шауляйського університету. Та у грудні цього ж року взяла участь у V фестивалі кобзарського мистецтва ім. Ю. Сінгалевича та відрядила до міста Києва тріо бандуристок на Міжнародний конкурс кобзарського мистецтва ім. Григорія Китастого.

У 2007 році капела відсвяткувала своє 25-річчя великим концертом у стінах Львівського національного університету імені Івана Франка.

На запрошення Української громади м. Вільнюса (Литва) у грудні 2007 року квартет бандуристок дав концерт у посольстві України у Вільнюсі з нагоди відзначення 65-ї річниці створення УПА. Цей рік знаменний для капели ще й її участю у VI Міжрегіональному фестивалі-конкурсі «Пісні незабутого краю», присвяченому депортації етнічних українців з історичної Батьківщини, який проходив у м. Городку (III місце).

У 2008 році – капела брала участь у Першому фестивалі-конкурсі молодих виконавців «Соколята Лемківщини» м. Тернопіль (ІІІ місце), дев’ятому дитячо-юнацькому фестивалі мистецтв «Сурми звитяги» (ІІІ місце) та квартет бандуристок їздив із концертною програмою у м. Люблін (Польща) на Інавгурацію навчального року Європейського Колегіуму Польських і Українських Університетів.

У 2009 році взяла участь у заходах пов’язаних із вшануванням пам’яті Т.Шевченка та презентацією «Кобзаря» в перекладі на польську мову П.Куприся в м. Любліні (Польща) та стає учасницею святкування Днів Львівського Університету у Вроцлавському Університеті (Польща).

Де б не бувала капела бандуристок “Зоряниця” із концертами, усюди прагнула бути апостолом української пісні та бандури.

У 2011 році капела була нагороджена дипломами:

  • VI фестивалю духовної хорової музики «Великодні дзвони» за високий мистецький рівень, красу і велич духовного співу та достойний внесок у скарбницю духовного мистецтва.
  • за участь у всеукраїнському фестивалі кобзарського мистецтва «Дзвени бандуро».

У 2013 році дипломом відзначили участь капели у XVIII Міжнародному фестивалі Східнослов’янських коляд». Колектив також отримав диплом за IІ місце в XIII Міжнародному фестивалі «Neos Marmaras Cup 2013» у Греції.

У 2014 році Народна капела бандуристок «Зоряниця» взяла участь у Міжнародному фестивалі східнослов’янських коляд у Тересполі ( Республіка Польща), фестивалі «Україна святкує Воскресіння разом», дала низку концертів у місті Дембиця (Республіка Польща), м. Старий Град (Хорватія), та у Франції. Народна капела бандуристок «Зоряниця» піснею відкрила Міжнародну літню школу «Українська мова та країнознавство» для іноземців.